Ο εορτασμός της 17ης Νοέμβρη το σχολικό έτος 2017-2018

θεατρικό 2

Οι μαθητές μας τίμησαν με τον καλύτερο τρόπο την επέτειο της 17ης Νοέμβρη. Παρουσίασαν τα ιστορικά γεγονότα μέσα από θεατρικά δρώμενα, βίντεο, τραγούδια, χορούς και αφηγήσεις επιλεγμένων κειμένων ενώ δεν παράλειψαν να στήσουν και μια έκθεση φωτογραφίας. Μια κοινωνική προσέγγιση των γεγονότων έδωσε  ο καθηγητής Γ. Χατζάτογλου ο οποίος ήταν και ο υπεύθυνος της εορτής με συνεργάτιδα την καθηγήτρια Κ. Κοκκίνη. Τους χορούς οργάνωσε η καθηγήτρια Μ. Χρυσάνθου. Την γιορτή έκλεισε ο Διευθυντής Π. Σπιθουράκης ο οποίος ευχαρίστησε θερμά όλους τους συμμετέχοντες.

Ο εορτασμός της 17 Νοέμβρη το σχολικό έτος 2016-2017

Σχολικό Έτος 2016-2017

Οι μαθητές τίμησαν την επέτειο της 17 Νοέμβρη με αναφορές στα γεγονότα της εποχής, προβολή βίντεο και ανάγνωση επιλεγμένων κειμένων από τους μαθητές. Την επιμέλεια της εορτής είχε η φιλόλογος Μαρία Κούτα.

17β