ΑΝΑΞΑΓΟΡΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2021-2022

Προς τους Γονείς και Κηδεμόνες των μαθητών/τριών του σχολείου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Η Διεύθυνση και ο Εκπαιδευτικός Σύλλογος του Αναξαγόρειου Λυκείου Νέας Ερυθραίας επιθυμούν την τακτική επικοινωνία σας με το σχολείο. Με την επίσκεψή σας στο σχολείο και τη συνάντηση με τους εκπαιδευτικούς έχετε την ευκαιρία να ενημερώνεστε για την πρόοδο των παιδιών σας. Παράλληλα σας δίνεται η δυνατότητα να ανταλλάξετε απόψεις με τους εκπαιδευτικούς και τη διεύθυνση του σχολείου με σκοπό την πιο σωστή και αποτελεσματική αντιμετώπιση προβλημάτων που τυχόν αντιμετωπίζουν τα παιδιά σας.

Η συνεργασία σχολείου και οικογένειας είναι απαραίτητη!

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

Παρακάτω μπορείτε να βρείτε χρήσιμες πληροφορίες

Αναθέσεις Μαθημάτων ανά τμήμα

1.    Μπορείτε να βρείτε τους καθηγητές/τριες που διδάσκουν στο τμήμα του παιδιού σας

Α’ ΤΑΞΗ

Β’ ΤΑΞΗ

Γ’ ΤΑΞΗ

Οι καθηγητές του σχολείου μας

2.    Μπορείτε να δείτε Λίστα με όλους τους καθηγητές και τις καθηγήτριες του Σχολείου μας και σύντομα βιογραφικά τους.

Οι ώρες ενημέρωσης

3.    Μπορείτε να σημειώσετε ποια ημέρα και ώρα δέχονται οι καθηγητές/τριες του τμήματος από τον πίνακα των ωρών ενημέρωσης.

Ο Διευθυντής του Σχολείου θα δέχεται στο γραφείο του τους γονείς και κηδεμόνες οποιαδήποτε ημέρα και ώρα. Αν υπάρξουν περιορισμοί στη φυσική παρουσία, θα γίνει μετά από προσυνεννόηση (τηλ. 2108073183).

Οι Υποδιευθυντές/τριες έχουν δηλώσει ημέρα και ώρα, όμως μπορούν να δέχονται γονείς κατά τη διάρκεια της ημέρας. Αν παρουσιαστούν έκτακτα προβλήματα, θα γίνει μετά από προσυνεννόηση. (τηλ. 2108073183).

Διδακτικές ώρες και Διαλείμματα

4.    Είναι χρήσιμο να λάβετε υπόψη σας τις διδακτικές ώρες και τα διαλείμματα των τάξεων.

Υπεύθυνοι τμημάτων

5.      Δείτε τους Υπεύθυνους εκπαιδευτικούς για το τμήμα του παιδιού σας. Απευθυνθείτε στον/στην Υπεύθυνο τμήματος για την ενημέρωση των απουσιών ή για οποιοδήποτε άλλο θέμα απασχολεί το παιδί σας.

Προγραμματισμός Σχολικής χρονιάς

Δείτε ενδεικτικό προγραμματισμό για τη σχολική χρονιά.

Προγράμματα και σχολικές εκδρομές

Έντυπα γραμματείας

Προς διευκόλυνσή σας μπορείτε να κάνετε λήψη των παρακάτω εντύπων και να κάνετε αίτηση στην γραμματεία:

·         Αίτηση για χορήγηση φοίτησης τέκνου

·         Αίτηση γενική